Ceník | Trenérka Kristina

Ceník

1.trénink + vstupní konzultace - zdarma!!!

1 lekce 400 Kč 1 lekce = 50-60min
5 lekcí 1 600 Kč Platnost 1 měsíc
10 lekcí 3 200 Kč Platnost 2 měsíce

Cena nezahrnuje vstup do fitcentra (vstup 80 Kč)
Zrušení lekce je možné minimálně 24 hodin předem, jinak bude lekce započítána!


Další služby

Cvičení ve dvojici 600 Kč (1 osoba = 300 Kč)
Vytvoření tréninkového plánu na 1 měsíc 500 Kč

Výživové poradenství

Vstupní konzultace 500Kč/ 60min
Celkový rozbor a vyhodnocení záznamu jídelníčku 1500Kč
Individuální konzultace - osobní/skype/emailem/telefonicky 350Kč/ 45min
Sestavení individuálního jídelníčku 1500Kč
Každá další kontrolní konzultace - osobní/skype/emailem/telefonicky 300Kč/30-45 min

Doporučení na změnu stravovacích návyků:

·         každá změna by měla být postupná, cílená a dlouhodobá

·         změnit stravovací návyky nelze ze dne na den, krátkodobé změny jsou neefektivní a nikdy s nimi nelze dosáhnout úspěchu

·         užívání vitaminových či jiných minerálních doplňků je zbytečné, někdy i zdraví škodlivé!!!

·         chceme-li být v normě a cítit se dobře, energetický příjem by měl být roven energetickému výdeji a měli bychom dodržovat každodenní individuální příjem bílkovin, sacharidů, tuků, vlákniny, pravidelný pitný režim a pravidelnou cílenou pohybovou aktivitu

·         na druhé straně energetický příjem u zdravých lidí by neměl příliš klesnout, aby nedošlo k nastavení úsporného režimu (tělo nepřijímá dostatek potřebné energie a začne si ji ukládat do zásob) a tím i ohrožení zdravotního stavu (častá zánětlivá onemocnění, snížená imunita…)

·         uváděný doporučený denní energetický příjem u dospělých je okolo 2000 kcal (= 8400Kj), v případě hubnutí o něco méně/ v případě přibírání o něco více/ v období těhotenství a kojení až 11500Kj, ovšem nutričně bohatých živin pro zajištění nejen našeho zdraví, ale i zdraví miminka!!! (uváděné hodnoty jsou orientační, při vytvoření individuálního jídelníčku zohledňuji spousty jiných okolností (věk, pohlaví, dědičné dispozice, zdravotní stav, fyzickou trénovanost…)

·         tzn., že kdo se pokouší zhubnout/ udržet si svou hmotnost/ zdravým a šetrným způsobem přibrat měl by pravidelně a pořád jíst (5-6x denně), v opačném případě (hladovky, nedostatečný energetický příjem) si můžeme zdravotně ublížit a nebude bohužel nikdy dosaženo efektivního výsledku

·         úsporného režimu lze dosáhnout i v opačném, extrémním případě= anorektický vzhled

·         anorektický vzhled (většinou u žen)= žena je sice navenek extrémně hubená, ale nastavením úsporného režimu se ji začne ukládat v těle tuk (není ovšem vidět)= tzv. skrytá obezita (též velmi nebezpečné)!!!

·         i anorektický vzhled lze správným a zodpovědným postupem pozitivně ovlivnit především zařazením posilovacího cvičení (na vybudování svalové hmoty) a správným stravovacím postupem zahrnující příjem nutričně bohatých živin= plnohodnotných bílkovin (libové maso, mléko, mléčné výrobky), sacharidů (ne ovšem cukrů), především i kvalitních tuků a vlákniny

·         pravidelně a pořád jíst neznamená jíst vše, ale vybírat nutričně hodnotné potraviny

·         nutričně hodnotné potraviny= plnohodnotné bílkoviny (z masa, mléka a mléčných výrobků)!!!, sacharidy (ale ne cukry!!!) a především i vhodný poměr rostlinných a živočišných tuků a potřebné množství velmi prospěšné vlákniny! (v ČR tragicky nízký příjem vlákniny, proto jsme také na prvních příčkách ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku)!!!

·         pokud hubneme, tak max. 0,5 kg/ týden s tím, že je důležité si udržet nejen svalovou hmotu, která nám napomáhá k hubnutí (= zvyšuje bazální metabolismus), ale i funkční kardiovaskulární systém (aerobní činností)

·         udržet si svalovou hmotu znamená pravidelně (alespoň 2x v týdnu) zařadit do svého životního stylu posilovací cvičení (již po 4 dnech nám svaly ochabují), proto alespoň 2x týdně

·         udržet si funkční kardiovaskulární systém znamená zařadit činnost, při které se zadýcháme a která trvá alespoň 30- 45 min (cílená velmi rychlá chůze, jízda na orbitreku/ rotopedu/ na kole/ běh, brusle, plavání…

·         alkohol nepatří do správné životosprávy, konzumace jakýchkoli alkoholických nápojů blokuje spalování tuků a je zdravotně velmi škodlivé!!!

·         Malé množství alkoholu u lidí co, nepotřebují redukovat hmotnost, zdraví neuškodí (ale tzn. jen malé pivo, malá sklenka suchého vína)

·         Velký pozor na nesmyslné mýty o výživě (vůbec nejíst maso, nepít mléko, vynechat úplně sacharidy, nejíst po páté hodině atd.) Říká se toho v dnešní době spoustu! Ale vždy si zkusme sami položit otázku proč??? A nechme si vše důkladně vysvětlit a naučme se racionálně uvažovat!!! Jedině tak můžeme být ve změnách úspěšní a spokojení!

 

 

·         Závěr: Pokud skutečně chceme změnit životní styl, je třeba počítat s tím, že je to dlouhodobá a celoživotní změna zahrnující nejen každodenní cílený pohyb, ale především i správně sestavený jídelníček zahrnující každodenní stálý příjem a správný poměr plnohodnotných bílkovin, sacharidů, kvalitních tuků a vlákniny. Jedině touto racionální úvahou a změnou lze dosáhnout pevného zdraví!!! Vysokým/ velmi nízkým energetickým příjmem nelze dosáhnout pevného zdraví!!!

 

Nevíte si už sami rady? Nevíte, čemu už máte ve výživě věřit a rozlišit mýty od pravdivých informací a jak správně postupovat při změně stravovacích a pohybových návyků, aby byl skutečně zaručený výsledek? Pokud se chcete dozvědět, co je skutečně důležité a podstatné, obraťte se na mne! Ráda Vám poradím a naučím správně a racionálně postupovat a při dodržování jednoduchých pravidel zaručuji efektivní a dlouhodobé výsledky!!!